Budujemy domy energooszczędne, które są kompatybilne z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Stawiamy domy w systemie tradycyjnym, murowanym pod kątem konstrukcji, z zastosowaniem ścian dwuwarstwowych. W wykończeniu natomiast uwzględniamy nowinki techniczne i komfortowe użytkowanie domu na długie lata.
Realizując budowę, zwracamy szczególną uwagę na wykonanie techniczne robót budowlanych. Zastosowanie bardzo dobrych materiałów wymaga jeszcze prawidłowego ich wbudowania. Dokładamy wszelkich starań, aby budowa przebiegała zgodnie ze sztuką budowlaną i była realizowana zgodnie z warunkami technicznymi.
Każdy etap budowy domu wymaga wiele przemyśleń i fachowej wiedzy w ich realizacji. Zaczynając od podstaw, ławy fundamentowe odpowiednio projektujemy do występujących geotechnicznych warunków gruntowych. Przed przystąpieniem do kupna działki wykonujemy odwierty geotechniczne oraz sporządzamy opinie geotechniczne. Na tej podstawie dokonujemy dalszej analizy pod kątem posadowienia budynku oraz adaptacji projektu budowlanego. Na tym etapie jesteśmy w stanie zminimalizować osiadanie oraz przyszłą pracę budynku, która znacząco wpływa na zarysowanie ścian i estetykę budynku w dalszej części jej użytkowania.
Zakończenie robót fundamentowych i wykonanie stanu zero pozwala nam kształtować teren dookoła domu. Na powyższym etapie wykonujemy izolacje przeciwwilgociowe oraz przeciwwodne budynku. Ocieplamy również ściany fundamentowe. Przed zasypaniem ław i ścian fundamentowych wykonujemy drenaż oraz opaskę żwirową, która w szybki sposób odprowadzi wodę od budynku.
Pnąc się wyżej z budową, dbamy o prawidłowe wykonanie murów, stropów oraz pokrycia dachowego. Zamykając stan surowy otwarty, montujemy stolarkę okienną oraz drzwiową. Chcąc mieszkać w domu energooszczędnym, nie oszczędzamy na ociepleniu. Zwracamy uwagę o maksymalne zminimalizowanie mostków termicznych, zapewniamy ciągłość izolacji oraz spełniamy wymogi przenikalności cieplnej dla wszystkich przegród budowlanych występujących w budynku.
Często pomijanym faktem w budownictwie jest sprawdzanie projektu pod kątem kondensacji powierzchniowej pary wodnej na przegrodach budowlanych. Jest to zjawisko skraplania się pary wodnej na przegrodzie budowlanej od strony cieplejszej. Zjawisko zachodzi wówczas gdy temperatura powierzchni przegrody wewnętrznej jest niższa od temperatury punktu rosy. Eliminujemy to zjawisko, co korzystnie wpływa na komfort użytkowania, czyste i zdrowe powietrze.
Do tak budowanego domu metodą tradycyjną projektujemy system grzewczy, który jest optymalny, dobrany do powierzchni i kubatury budynku. Do systemu grzewczego dobieramy system wentylacji mechanicznej oraz rekuperacji – czyli odzyskiwanie ciepła z wentylacji, a co za tym idzie, oszczędzamy na ogrzewaniu. W tak połączonym systemie w okresie letnim, odwracając pracę pompy, uzyskujemy również klimatyzację.
Powyżej bardzo powierzchownie opisano realizacje budowy naszych domów na sprzedaż. Na etapie wykonawstwa jest bardzo wiele czynników, które trzeba wykonać należycie, aby stworzyć zdrowy i komfortowy dom. Zaniedbanie najmniejszych spraw nie da nam oczekiwanego efektu, a radość użytkując dom, nie da nam zadowolenia na poziomie 10/10.
Szczegółowo rozpisane etapy procesu budowy będą się sukcesywnie pojawiać na naszym blogu. Przekażemy wiele fachowej wiedzy oraz rozwiązań technicznych dla Twojego wymarzonego domu.